Czy płatki owsiane są dobre na masę?

Total
0
Shares
płatki owsiane na masę

Płatki owsiane są podstawowym pokarmem śniadaniowym dla wielu osób, ale czy jest to dobry wybór w trakcie budowania masy mięśniowej? Odpowiedź brzmi: tak! Jedzenie płatków owsianych może być korzystne dla uzyskania masy mięśniowej ze względu na wysoką zawartość białka i błonnika i obecność potrzebnych naszemu organizmowi węglowodanów.

Białko? Jest!

Owsianka jest dobrym źródłem białka, które jest niezbędne do wzrostu mięśni. Po spożyciu w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami białko w płatkach owsianych może pomóc zwiększyć masę mięśniową. Ponadto błonnik w płatkach owsianych pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi i zapewnia organizmowi energię przez cały dzień, co może pomóc w rozwoju mięśni.

Płatki owiane są dobrym źródłem białka, węglowodanów

Węglowodany? Są!

Owsianka jest także dobrym źródłem węglowodanów, które są niezbędne do budowania mięśni. Węglowodany w płatkach owsianych są powoli trawione, co może pomóc zapewnić organizmowi stałe źródło energii przez cały dzień. Może to pomóc w zasilaniu treningu i pomóc w uzyskaniu masy mięśniowej.

Jedzenie płatków owsianych może również pomóc poprawić czas regeneracji po treningu. Węglowodany w płatkach owsianych mogą pomóc uzupełnić zapasy glikogenu w organizmie, co może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia i być gotowym na kolejną sesję treningową. Dodatkowo błonnik w płatkach owsianych może pomóc zmniejszyć ból mięśni po treningu.

Płatki owsiane: kalorie i wartości odżywcze

Owies to pokarm bogaty w składniki odżywcze, pełen witamin i minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy. Na 100 g płatki owsiane zawierają 389 kalorii, 6,9 g tłuszczu, 66,27 g węglowodanów, 16,89 g białka oraz szereg witamin i minerałów.

Witaminy występujące w płatkach owsianych obejmują tiaminę, witaminę B6 i kwas foliowy; podczas gdy minerały obejmują magnez, fosfor, cynk, mangan, selen, żelazo i miedź. Są również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego z zawartością na poziomie 5,7 g na 100 g porcji.

Płatki owsiane mogą pomóc w diecie na masę

Podsumowując, płatki owsiane to odpowiedni wybór dla osób dążących do uzyskania przyrostu masy mięśniowej. Jest bogaty zarówno w węglowodany, jak i białko i może pomóc dostarczyć organizmowi energii przez cały dzień. Dodatkowo może pomóc poprawić czas regeneracji i zmniejszyć ból mięśni po treningu. Więc następnym razem, gdy szukasz zdrowego wyboru na śniadanie, nie zapomnij o płatkach owsianych!

Pamiętaj też, że nic nie stoi na przeszkodzie by do płatków owsianych dodać nieco odżywki białkowej – nawet bezsmakowej. Osobiście często dodaje także 3-5 gramów kreatyny do porannej miski płatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować
dieta na masę

Dieta na masę – jak ułożyć?

Czy chcesz poznać właściwy sposób odżywiania się, aby uzyskać sylwetkę, której pragniesz? Niezależnie od Twojego celu, zrozumienie podstaw dietetyki pomoże Ci szybciej osiągnąć Twoje cele. I to niezależnie, czy interesuje…
Zobacz wpis