Czy płatki owsiane są dobre na masę?

Total
0
Shares
płatki owsiane na masę

Płatki owsiane są podstawowym pokarmem śniadaniowym dla wielu osób, ale czy jest to dobry wybór w trakcie budowania masy mięśniowej? Odpowiedź brzmi: tak! Jedzenie płatków owsianych może być korzystne dla uzyskania masy mięśniowej ze względu na wysoką zawartość białka i błonnika i obecność potrzebnych naszemu organizmowi węglowodanów.

Białko? Jest!

Owsianka jest dobrym źródłem białka, które jest niezbędne do wzrostu mięśni. Po spożyciu w połączeniu z regularnymi ćwiczeniami białko w płatkach owsianych może pomóc zwiększyć masę mięśniową. Ponadto błonnik w płatkach owsianych pomaga utrzymać stały poziom cukru we krwi i zapewnia organizmowi energię przez cały dzień, co może pomóc w rozwoju mięśni.

Płatki owiane są dobrym źródłem białka, węglowodanów

Węglowodany? Są!

Owsianka jest także dobrym źródłem węglowodanów, które są niezbędne do budowania mięśni. Węglowodany w płatkach owsianych są powoli trawione, co może pomóc zapewnić organizmowi stałe źródło energii przez cały dzień. Może to pomóc w zasilaniu treningu i pomóc w uzyskaniu masy mięśniowej.

Jedzenie płatków owsianych może również pomóc poprawić czas regeneracji po treningu. Węglowodany w płatkach owsianych mogą pomóc uzupełnić zapasy glikogenu w organizmie, co może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia i być gotowym na kolejną sesję treningową. Dodatkowo błonnik w płatkach owsianych może pomóc zmniejszyć ból mięśni po treningu.

Płatki owsiane: kalorie i wartości odżywcze

Owies to pokarm bogaty w składniki odżywcze, pełen witamin i minerałów, błonnika i przeciwutleniaczy. Na 100 g płatki owsiane zawierają 389 kalorii, 6,9 g tłuszczu, 66,27 g węglowodanów, 16,89 g białka oraz szereg witamin i minerałów.

Witaminy występujące w płatkach owsianych obejmują tiaminę, witaminę B6 i kwas foliowy; podczas gdy minerały obejmują magnez, fosfor, cynk, mangan, selen, żelazo i miedź. Są również doskonałym źródłem błonnika pokarmowego z zawartością na poziomie 5,7 g na 100 g porcji.

Płatki owsiane mogą pomóc w diecie na masę

Podsumowując, płatki owsiane to odpowiedni wybór dla osób dążących do uzyskania przyrostu masy mięśniowej. Jest bogaty zarówno w węglowodany, jak i białko i może pomóc dostarczyć organizmowi energii przez cały dzień. Dodatkowo może pomóc poprawić czas regeneracji i zmniejszyć ból mięśni po treningu. Więc następnym razem, gdy szukasz zdrowego wyboru na śniadanie, nie zapomnij o płatkach owsianych!

Pamiętaj też, że nic nie stoi na przeszkodzie by do płatków owsianych dodać nieco odżywki białkowej – nawet bezsmakowej. Osobiście często dodaje także 3-5 gramów kreatyny do porannej miski płatków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować
dieta na masę

Dieta na masę – jak ułożyć?

Czy chcesz poznać właściwy sposób odżywiania się, aby uzyskać sylwetkę, której pragniesz? Niezależnie od Twojego celu, zrozumienie podstaw dietetyki pomoże Ci szybciej osiągnąć Twoje cele. I to niezależnie, czy interesuje…
Zobacz wpis
dieta na przyrost mięśni

Skuteczna dieta na przyrost mięśni

Jeśli Twoim celem jest budowa masy mięśniowej, dieta odgrywa kluczową rolę. Odpowiednio zbilansowane posiłki dostarczają organizmowi niezbędnych składników odżywczych, nie tylko na treningu, ale także w procesie regeneracji. Oto kilka…
Zobacz wpis