Czy Płatki Owsiane są Dobre na Masę?

2

Często padają pytania czy płatki owsiane są dobre na masę? Według najnowszych badań owsianka powinna być niedołączonym posiłkiem dla osób, które zamierzają się odchudzać lub budować masę mięśniową.

Jeśli zapytasz kogoś kto zna się trochę na żywieniu i makroskładnikach potrzebnych do budowy mięśni to powie Ci, że niezbędne jest białko. Chociaż białko jest najważniejsze to węglowodany i tłuszcze również odgrywają ważną rolę w budowaniu mięśni. W rzeczywistości spora liczba kalorii powinna pochodzić z węglowodanów, ponieważ są one głównym źródłem energii.

Płatki owsiane są źródłem węglowodanów

węglowodany to podstawaGłównym zadaniem węglowodanów jest dostarczyć energię do organizmu, dzięki czemu możemy  intensywniej wykonywać trening. Ponadto zamiast białka organizm będzie spalał węglowodany, dzięki czemu nie stracimy mięśni. W większości przypadków najlepsze są węglowodany złożone, które mają dużo błonnika i trawią się wolno w organizmie.

Jednym z najlepszych posiłków, które zawierają dużą ilość błonnika i węglowodanów są płatki owsiane. Szacuje się, że jedna szklanka płatków owsianych ma ok. 310 kalorii, 5 gramów tłuszczu, 11 gramów białka i ok. 60 gramów węglowodanów.

Płatki owsiane na masę i nie tylko

Oprócz węglowodanów złożonych i białka filiżanka płatków owsianych zawiera ok. 3.5 mg żelaza i 1 mg niacyny, które pomagają transportować tlen do krwiobiegu i właściwie wykorzystywać białko do budowy mięśni. Płatki owsiane zawierają rozpuszczalny błonnik, który obniża poziom cholesterolu we krwi. Z kolei błonnik nierozpuszczalny pomaga w trawieniu.

Ponadto owsianka zawiera takie składniki jak tiamina, biotyna, witaminę E i kwas foliowy. Wszystkie te składniki mają pozytywny wpływ na układ odpornościowy i sprawiają, że organizm jest w stanie szybciej się regenerować w czasie choroby.

Płatki owsiane pomagają w budowaniu masy mięśniowej i powinny być niedołączonym elementem diety, szczególnie na dobry początek dnia. Warto łączyć je z innymi produktami, które budują mięśnie.

Znasz inne posiłki, które sprzyjają rozwojowi muskulatury? Napisz o tym pod spodem w komentarzu i daj znać o tym innym!

Ten artykuł znaleziono wpisując następujące frazy:
  • czy owsianka jest dobra na mase
  • płatki owsiane na masę
  • dieta na mase płatki owsiane
Udostępnij.

2 komentarze

  1. To ciekawe, że płatki owsiane są aż tak dobre na masę 🙂 a słyszałem już o tym, że mają dobre właściwości przy prowadzeniu zdrowej diety.

  2. U mnie płatki to standard na śniadanie. Rano jestem zbyt leniwy żeby robić jakieś większe danie a owsianką jest w sam raz 🙂

Zostaw komentarz