Co jeść przed i po treningu?

Total
0
Shares
co jeść przed i po treningu
Proteinowe szejki są dobrym pomysłem zarówno przed, jak i po treningu.

Nie jest tajemnicą, że właściwa dieta i odżywianie są niezbędne do osiągnięcia celów treningowych. Spożywanie odpowiednich pokarmów przed i po treningu może pomóc Ci wyciągnąć najwięcej korzyści z wykonanych ćwiczeń, ale także będzie wspierać Twoje ogólne zdrowie i samopoczucie.

Co powinieneś więc jeść przed i po sesji treningowej? Oto kilka wskazówek, które pomogą zoptymalizować treningi i uzyskać najlepsze wyniki programu treningowego.

Co jeść przed treningiem

Jeśli chodzi o posiłek spożywany przed treningiem, celem jest dostarczenie organizmowi energii potrzebnej do treningu. Spożywanie odpowiednich rodzajów żywności przed ćwiczeniami może pomóc w osiągnięciu maksymalnej wydajności.

Wybierając przekąski lub posiłki przed treningiem, dąż do połączenia węglowodanów i białka. Pomoże to dostarczyć Ci energii potrzebnej do treningu, a także dostarczy mięśniom niezbędnych składników budulcowych do wzrostu i naprawy mięśni.

Dobre pomysły na przekąski przed treningiem to banan z masłem orzechowym, koktajl proteinowy lub jogurt grecki z orzechami i suszonymi owocami. Na posiłek przed treningiem warto wybrać miskę płatków owsianych z owocami i orzechami lub kanapkę z indykiem na pełnoziarnistym pieczywie.

Jeśli planujemy trening po dużym posiłku, np obiedzie lub obiadokolacji, powinniśmy zapewnić organizmowi minimum 1,5 godziny na spokojne przetrawienie dostarczonego pożywienia.

Jedzenie po treningu

Jeśli chodzi o jedzenia po treningu, celem jest pomoc organizmowi w odzyskaniu sił po stresie fizycznym związanym z sesją treningową. Spożywanie odpowiednich rodzajów żywności po ćwiczeniach może pomóc organizmowi w naprawie i odbudowie mięśni oraz uzupełnieniu zapasów energii.

Wybierając przekąski lub posiłki po treningu, staraj się łączyć węglowodany, białko i zdrowe tłuszcze. Pomoże to uzupełnić zapasy energii, wesprze wzrost mięśni i dostarczy organizmowi składników odżywczych potrzebnych do regeneracji.

Burger po treningu może być świetnym pomsyłem

Dobre pomysły na przekąskę po treningu to jabłko z masłem migdałowym, koktajl proteinowy zawierający także węglowodany lub twarożek z owocami i orzechami. Jeśli planujesz zjeść po treningu duży posiłek – np obiad – wybierz grillowanego kurczaka z quinoa i warzywami na parze lub burgera z indyka na pełnoziarnistej bułce.

Warto wiedzieć, że na rynku dostępne są specjalne odżywki po treningowe, które poza wysoką zawartością białka, dostarczają także porcję węglowodanów konieczną do odbudowania zapasów glikogenu.

Jedząc odpowiednie rodzaje żywności przed i po sesji treningowej, możesz zapewnić sobie szczytową wydajność i energię potrzebną do regeneracji organizmu. Dzięki odpowiedniemu odżywianiu, możesz w pełni wykorzystać swój trening i osiągnąć swoje cele fitness.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować
dieta na masę

Dieta na masę – jak ułożyć?

Czy chcesz poznać właściwy sposób odżywiania się, aby uzyskać sylwetkę, której pragniesz? Niezależnie od Twojego celu, zrozumienie podstaw dietetyki pomoże Ci szybciej osiągnąć Twoje cele. I to niezależnie, czy interesuje…
Zobacz wpis