Co Zrobić Gdy Biceps Nie Rośnie i Jak Zwiększyć Jego Obwód?

1

Sporo osób zastanawia się nad przyczyną dlaczego biceps nie rośnie. Niemal każdy z nas marzy o dużych i wyrzeźbionych ramionach, lecz nie wszyscy są świadomi dlaczego one nie rosną. W tym poradniku przyjrzymy się najważniejszym faktom oraz błędom, które popełniają osoby chcące zwiększyć obwód bicepsa.

Dwa podstawowe błędy dlaczego biceps nie rośnie

Są to dwa najpopularniejsze błędy, które nagminnie są popełniane na siłowni. Ich wyeliminowanie sprawi, że zaczniesz efektywniej ćwiczyć biceps.

Podczas wykonywania ćwiczeń ze sztangą często za bardzo odginamy ramiona do tyłu. To sprawia, że zamiast bicepsa pracują barki. Biceps może być w ciągłym napięciu ale nie jest angażowany tak jak być powinien. Podobnie jest z łokciem, który często jest zbytnio przekręcany albo do tyłu albo do przodu przez co źle wykonujemy ćwiczenia.

Drugim błędem popełnianym podczas treningu jest ruszanie nadgarstkami. Gdy zbyt dużo nimi ruszasz podczas treningu to bicepsy nie są maksymalnie zaangażowane. Podczas wykonywania ćwiczeń na siłowni nadgarstki powinny być sztywne, aby zwiększyć napięcie bicepsa.

Wyeliminowanie tych błędów pozwoli ci bardziej angażować mięśnie i co za tym idzie zwiększyć obwód bicepsa.

Przeciążenie bicepsa

przeciążenie bicepsaKolejnym błędem spowodowanym, że biceps nie rośnie jest nadmierne przeciążenie treningowe. Wiele osób  ćwiczy biceps za każdym razem, gdy idą na siłownie. Jest to błąd, ponieważ trening bicepsa powinien być wykonywany raz w tygodniu. Jeżeli wykonujesz trening częściej następuje do przeciążenia. Pamiętaj, że mięśnie rosną gdy odpoczywamy, dlatego niezwykle ważnym aspektem w treningu jest regeneracja. To dzięki niej możemy prawidłowo się rozwijać.

Błędami, które są często popełniane jest zbyt duża intensywność treningu. Oznacza to, że jeżeli do zrobienia masz trzy serie po dwanaście powtórzeń to powinieneś dobrać ciężary tak, żeby wykonywać całe ćwiczenie do końca. Jeśli weźmiesz ciężar, którego nie jesteś w stanie podnieść dwanaście razy to:

  1. Przeciążasz mięśnie uniemożliwiając im prawidłowy rozwój.
  2. Nie wykonujesz całego planu treningowego.

Dobieraj ciężar tak, żeby wykonać pełną ilość serii i powtórzeń. Jeśli nie jesteś w stanie podnieść hantli dwanaście razy, to zmniejsz obciążenie. Podobnie jest ze zbyt niskim obciążeniem; jeśli czujesz, że ciężar jest niewystarczający zwiększ go.

Skupianie się tylko na treningu jednej partii mięśniowej

Kolejnym błędem popełnianym podczas treningu jest skupianie się tylko na treningu bicepsa. Celem planu treningowego powinno być angażowanie wszystkich partii mięśni. Gdy ćwiczysz tylko jedną partię biceps nie będzie rósł. Będąc na siłowni dbaj o rozwój wszystkich partii; bicepsów, tricepsów, klatki piersiowej, nóg, barków, mięśni brzucha i pleców.

Jak zwiększyć obwód bicepsa?

jak zwiększyć obwód bicepsaWiększość osób oprócz popełnianych błędów nie wie jak poprawnie wykonywać ćwiczenia. Ważnym aspektem  jest prawidłowe napięcie mięśnia przez cały czas bez rozluźniania. Gdy wykonujesz serie w ten sposób angażujesz mięsień dwugłowy do intensywnego treningu. Jeśli nie napinasz mięśnia do końca to nic dziwnego, że biceps nie będzie rósł.

Jeżeli nie jesteś pewny jak wykonywać dane ćwiczenie to obejrzyj kilkanaście razy filmik instruktażowy, w którym jest pokazane jak wykonywać dane ćwiczenie. Inną opcją jest wynajęcie trenera personalnego, który pokaże Ci jak prawidłowo wykonywać ćwiczenie. Jest to o tyle dobre, że unikniesz ponawiania tych samych błędów w przyszłości.

Warto wspomnieć także o diecie bogatej białko. To podstawowy budulec mięśni, bez którego ciężko sobie wyobrazić aby zbudować wyrzeźbiony mięsień dwugłowy. Jeśli zależy Ci na szybkim przyroście masy mięśniowej sprawdź również Somatodrol, środek który zwiększa poziom testosteronu w organizmie i mobilizuje mięśnie do intensywnej pracy.

Ten artykuł znaleziono wpisując następujące frazy:
  • biceps nie rośnie
  • jak zwiększyć obwód w bicepsie
  • jak wykonywać trening bicepsa
Udostępnij.

Jeden komentarz

  1. Witam ja mam troche innyy problem. Mianowiie co tydzien w niedziele sprawdzam czy rosnie i ostatnio zamiast cos przybyc to spadlo. Tydzien temu w prawej rece mialem 41,5cm w lewej 41,0cm a dzisiaj jak sprawdzilem to wyszlo ze w prawej rece mam 38,0cm a w lewej 37,5cm. Czy moglbys mi wytlumaczyc dlaczego tak sie stalo ze zamiast byc wieksyto zmalal i to o tyle cm. Dodam ze cwicze systematycznie i w tych samych godzinach. Pozdrawiam i dziekuje za odpowiedz.

Zostaw komentarz