Crossfit dla początkujących

Total
0
Shares
trening crossfit

Crossfit stał się popularnym trendem fitness. Jest to to trening o wysokiej intensywności, który ma na celu poprawę różnych aspektów sprawności, takich jak wytrzymałość oddechowa i mięśniowa, siła, szybkość i moc. Należy jeddnak pamiętać, że crossfit nie jest dla każdego. Nie jest to łatwy trening i może być bardzo intensywny dla początkujących. Więc zanim zaczniesz swoją przygodę z crossfitem, upewnij się, że wiesz na co się piszesz, i nie zrobisz sobie krzywdy podczas jednego z pierwszych treningów.

Pierwszy trening Crossfit

Jeśli jesteś nowy w Crossfit Boxie, jest kilka rzeczy, które powinieneś wiedzieć przed rozpoczęciem treningu. Przede wszystkim, weź udział w tym treningu tylko wtedy, gdy jesteś w dobrej formie i jesteś gotowy, aby pokonywać swoje granice – to nie jest rodzaj aktywności, od którego powinna rozpocząć swoją przygodę z fitnessem osoba prowadząca przez ostatnie 20 la siedzący tryb życia..

Po drugie, crossfit to bardzo techniczny trening, dlatego ważne jest, abyś zwracał uwagę na swoją formę. Jeśli nie użyjesz odpowiedniej formy, możesz zrobić sobie krzywdę.. Po trzecie, crossfit to trening oparty na społeczności, więc jest to świetny sposób na poznanie nowych ludzi i nawiązanie nowych znajomości.

Więc na co czekasz? Jeśli jesteś gotowy, aby dać z siebie wszystko i szukasz wymagającego treningu, crossfit jest zdecydowanie dla Ciebie!

crossfit ubiór

Jak się ubrać na Crossfit?

Mamy dla Ciebie kilka wskazówek, o których powinieneś pamiętać, ubierając się na pierwszy trening crossfit.

Po pierwsze, zakładaj ubrania, które pasują i w których czujesz się komfortowo. Jeśli się gniecie lub sprawia, że czujesz się skrępowany, prawdopodobnie nie jest to dobry wybór. Po drugie, wybieraj oddyc hające tkaniny, które odprowadzają pot, aby nie było Ci za gorąco i byś nie zalewał się potem podczas ćwiczeń cardio lub podnoszenia ciężarów. Po trzecie, wybieraj rzeczy, które można łatwo prać i suszyć – będziesz chciał prać swoją odzież po każdym treningu! Kluczowy jest też wybór butów: nie ubieraj obuwia do biegania! Chcesz buty, które dadzą Ci dobry kontakt z podłożem i stabilne oparcie w treningu. Unikaj butów z piankowymi wkładkami i takich, które sprawiają że czujesz się niestabilnie.

Mam nadzieję, że te wskazówki okażą się pomocne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować