Zalety treningu z TRX

Total
0
Shares
trening z trx

Trening Trx staje się coraz bardziej popularny, i to nie bez powodu. Jest przenośny, łatwy w użyciu, a ćwiczenia sprawiają przyjemność. Jest to również świetne rozwiązanie dla osób, które mają problemy z nadgarstkami lub barkami.

Wynalazcą TRX jest Randy Hetrick. Stworzył go w wieku 37 lat dopracowując rozwiązanie które stosował już dekadę wcześniej jako Navy Seal. Wtedy to stworzył na bazie kółek gimnastycznych przyrząd, który pozwala ćwiczyć wykorzystując ciężar własnego ciała jako opór. Od tego czasu stworzył także wiele różnych produktów dla ludzi, którzy chcą poprawić swoje zdrowie i wygląd poprzez ćwiczenia.

trx domowa siłownia
TRX to obowiązkowe wyposażenie każdej domowej siłowni

Dla kogo jest trening z TRX?

Warto zauważyć, że trening ten nie jest przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn – kobiety również uwielbiają go wykonywać! W rzeczywistości, wiele siłowni oferuje zajęcia TRX właśnie dla kobiet, aby mogły one uzyskać formę bez poczucia stremowania przez innych bywalców siłowni – w końcu nie wszyscy mają możliwość treningu w kameralnych studiach treningowych takich jak np. katowicki LIFT.

Poza tym, że trening w podwieszeniu jest świetny do budowania wytrzymałości i podtrzymania oraz rozwoju masy mięśniowej, poprawia również równowagę, co pomaga zapobiegać urazom podczas innych rodzajów aktywności fizycznej, takich jak bieganie.

Kobiety często dobrze się odnajdują w treningu w podwieszeniu

Jak trenować z TRX?

Do najlepszych ćwiczeń na trx należą: deski, pompki, przysiady, wypady, wykroki i deski boczne (to tylko kilka z nich). Najlepszą rzeczą w treningu w podwieszeniu jest to, że można go wykonywać na tak wiele różnych sposobów – można go nawet wykonywać w domu, i łączyć różne ćwiczenia w kombinacje tak, by stanowiły całość. Np weźmy przysiad i wiosłowanie. Jeśli trenowalibyśmy z wykorzystaniem sztangi czy hantli, to trudno by nam było w jednym ćwiczeniu połączyć wiosłowanie w opadzie tułowia z przysiadem. A w przypadku treningu z TRX możemy spokojnie tak zrobić, wykonując ćwiczenie o nazwie TRX Squat row, które możesz zobaczyć na filmiku poniżej:

Ćwiczenie Squat ROW z wykorzystaniem podwieszenia

Gdzie szukać inspiracji i informacji o treningu TRX?

Poszukiwania inspiracji możesz zaczać zarówno na Youtube, gdzie po wpisaniu “TRX Training” albo “TRX exercise” znajdziesz dziesiątki filmów instruktażowych. Możesz też rozwinąć swoją wiedzę o treningu z wykorzystaniem taśm do treningu w podwieszeniu w takich miejscach jak np. portal Fitnessowy.NET, który poświęcił temu przyrządowi cały dział, pełny specjalistycznych artykułów (takich jak np. ten). Inne ciekawe źródło to np. strona TreningowiEksperci.pl, gdzie doświadczeni trenerzy dzielą się swoimi pomysłami na trening.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Może Cię zainteresować