Jak Wyleczyć Zapalenie Stawu Barkowego?

3

Powtarzającą się dolegliwością wśród osób w każdym wieku jest zapalenie stawu barkowego. Jest to o tyle problematyczne, że ogranicza naszą swobodę ruchu i sprawia ból podczas poruszania. W tym artykule poznasz przyczyny powstawania bólu i dowiesz się jak sobie z nim skutecznie poradzić.

Przyczyny zapalenia stawu barkowego

W życiu wielu z nas następuje taki moment, że dochodzi do zapalenia stawu barkowego, który jest bezlitosny i wywołuje ogromny ból. Może to wynikać z przyczyn mechanicznych (np. z powodu uszkodzenia torebki stawowej) lub zapalnych. Najczęstszymi przyczynami zapalenia stawów oraz bólu mięśni są:

Przeciążenia spowodowane nadmiernym wysiłkiem

Każdy kto ćwiczy na siłowni lub uprawia sporty walki doskonale wie jak kłopotliwe potrafią być urazy związane ze stawami barkowymi. Zbyt duże obciążenie lub gwałtowny ruch może spowodować poważny dyskomfort, który wyklucza nas przez wiele miesięcy z uprawiania sportu. Bóle te uniemożliwiają wykonywanie większości ćwiczeń siłowych i utrudniają pełen zakres ruchu.Wiedzą to doskonale sportowcy, którzy na co dzień stykają się z podobnymi urazami, jednak najczęściej szybko dochodzą do pełnej sprawności, gdyż są pod opieką doświadczonych fizjoterapeutów sportowych.

Brak ruchu

Zbyt długie siedzenie w jednej pozycji również może być przyczyną zapalenia stawu barkowego. Szczególnie narażone są osoby, które mają mało ruchu; spędzają większość czasu za biurkiem i nie uprawiają żadnego sportu. Problem dotyczy także osób starszych, u których w późniejszym etapie mogą wystąpić zmiany zwyrodnieniowe.

Jak radzić sobie z bólem stawów?

Większość urazów pochodzi z nadmiernego przeciążenia stawuna bóle stawów barkowych barkowego. Staw może być opuchnięty i lekko zaczerwieniony. W skrajnych przypadkach dochodzi do reumatoidalnego zapalenia stawów. Jeśli ból jest silny i nie ustępuje powinniśmy w pierwszej kolejności udać się do lekarza, aby zdiagnozował problem i zrobić badanie rentgenowskie lub ultrasonograficzne. Jeśli ból jest mechaniczny potrzebna będzie rehabilitacja.

A co zrobić gdy mimo interwencji ból nadal nie ustępuje?

Istnieją sposoby, dzięki którym możemy ograniczyć lub całkowicie zlikwidować źródło problemu. Należy pamiętać, żeby w żadnym wypadku nie przeciążać stawu barkowego, gdyż możemy tylko pogłębić uraz. Nie oznacza to jednak, że nie powinniśmy w ogóle wykonywać żadnych ćwiczeń. Powinniśmy ale zgodnie z zasadą: wszystko z umiarem. Najlepiej zrobić to pod okiem doświadczonego fizjoterapeuty, który pomoże nam ustabilizować bolący bark.

Jak uniknąć kontuzji stawów w przyszłości?

Jeżeli uprawiasz sport i chcesz uniknąć powyższych problemów w przyszłości pamiętaj o wykonaniu rozgrzewki. Nie ważne czy biegasz, ćwiczysz na siłowni, pływasz czy uprawiasz jakikolwiek sport. Rozgrzewka to podstawowa czynność, która powinna trwać ok. 10-15 minut aby zniwelować ryzyko urazu. Dobra rozgrzewka powinna obejmować krążenia przedramion, ramion, barków, nadgarstków, tułowia, bioder, kolan, stóp i pleców.

Zastosowanie Flexin500 nie tylko na zapalenie stawu barkowego

flexin500 na zapalenie stawówIstnieje także inna metoda, dzięki której pozbędziesz się zapalenia stawu barkowego raz na zawsze. Warto zwrócić uwagę, że na rynku dostępnych jest mnóstwo maści oraz preparatów na chore stawy i kontuzje. Niestety ale większość z nich łagodzi ból tymczasowo nie usuwając źródła pojawiającego się problemu. Flexin500 to nowoczesny środek, który powstał z myślą o osobach cierpiących na bóle stawów. Dzięki unikalnym składnikom takim jak glukozamina Flexin wyeliminuje ból związany ze stawem barkowym oraz dolegliwościami związanymi z bólem kości i mięśni. A co najważniejsze usunie źródło pojawiającego się problemu w wyniku, którego uszkodzona tkanka chrzęstno-stawowa regeneruje się szybciej i wraca do pełnej sprawności. Dzięki temu masz pewność, że ból stawów już nigdy nie powróci.

Przeczytaj więcej informacji o Flexin500

Zapraszamy także do dzielenia się swoimi przemyśleniami o zapaleniach stawu barkowego i innych dolegliwościach.

Ten artykuł znaleziono wpisując następujące frazy:
  • zapalenie stawów objawy
  • przyczyny zapalenia stawów
  • jak leczyc zapalenie stawow
Udostępnij.

3 komentarze

  1. Mnie już od kilku lat bolą stawy i to jest czasem taki ból że ręki podnieść do góry nie mogę. Nie wiem czy to jest związane z wiekiem czy z jakąs kontuzją której nabawiłem się gdy pracowałem jeszcze fizycznie. Póki co zastanawiam się nad zakupem tego produktu, tylko czy mi pomoze?

  2. Ja naciągnąłem sobie bark jakieś 4 miesiące temu podczas gry w koszykówkę z synem. Byłem u lekarza, zrobiłem sobie prześwietlenie i niby wszystko było w porządku jednak bark cały czas mnie bolał, szczególnie gdy podnosiłem ciężkie rzeczy np. podczas przenoszenia stołu do drugiego pokoju. Ból nie był dramatycznie duży ale niestety mi doskwierał już taki szmat czasu. Na flexin trafiłem przypadkiem gdy szukałem w internecie preparatów na bóle stawów. Po miesiącu stosowania czuje już różnicę, tzn. ból jest jakby mniejszy i nie doskwiera mi tak jak na początku, podczas przenoszenia ciężkich rzeczy czy nadmiernego wysiłku. Dobrze, że staw się tak szybko regeneruje, bo chce niedługo wrócić do wspólnych sportów z synem i być całkowicie sprawny.

  3. Dobrze znam ten ból bo sam niedawno miałem kontuzję barku, a stało się to dość niefortunnie gdy ćwiczyłem na siłowni podnosząc sztangę. Ból był nie do zniesienia, w zasadzie to przez pierwsze tygodnie ledwo ruszałem ręką. Minął jakiś czas zanim mogłem ponownie zacząć ćwiczyć z większym obciążeniem. To chyba jedna z najgorszych kontuzji jakie mogą się przytrafić.

Zostaw komentarz